Başlama tarixi: 03.12.2021
Layihənin əsas məqsədi COVID-19 pandemiyasından sonra iqtisadiyyatın diversifikasiyası və canlandırılması cəhdlərində hökumətə yardım etmək, eyni zamanda iqtisadi baxımdan güclü rayonlarda balanslı və inklüziv artımı təşviq etməkdən ibarətdir.
Başlama tarixi: 01.03.2021
Bitmə vaxtı: 30.11.2024
Layihənin məqsədi Lənkəran-Astara iqtisadi rayonunda Meyvə-tərəvəz dəyər zəncirlərinin rəqabət qabiliyyətinin artırılmasından ibarətdir.
Başlama tarixi: 01.01.2021
Bitmə vaxtı: 30.12.2024
am
ge
md
ua
Aİ və BMTİP arasında tərəfdaşlıq əsasında həyata keçirilən "İqtisadi İnkişafı Dəstəkləyən Bələdiyyə Sədrləri" təşəbbüsü Şərq Tərəfdaşlığı regionunda bələdiyyə sədrləri və onların komandalarını dəstəkləyir.
Başlama tarixi: 21.12.2020
Bitmə vaxtı: 31.10.2024
Layihənin əsas məqsədi islahatların gedişatını qiymətləndirmək, ölkə üzrə KOB siyasətinin prioritetlərini müəyyən etmək və Şərq Tərəfdaşlığı ölkələrində KOB-ların rəqəmsallaşmasını təşviq edən siyasətləri qiymətləndirməkdən ibarətdir.
Başlama tarixi: 15.12.2020
Bitmə vaxtı: 14.06.2026
Layihə strategiya, əməliyyatlar, keyfiyyətin idarəedilməsi, maliyyə hesabatları və enerji səmərəliliyi kimi fərqli sahələrdə KOB-lara tövsiyələr verir.
Başlama tarixi: 13.12.2019
Bitmə vaxtı: 13.12.2024
"EU4Business: Şirkətlərin əlaqələndirilməsi" layihəsi kiçik və orta sahibkarlığın ixracını genişləndirmək üçün yüksək potensiala malik beş sektora: orqanik qida, yaradıcı sənaye, tekstil, turizm və şərabçılığa üstünlük verərək Aİ üzv dövlətləri ilə altı Şərq tərəfdaş ölkəsi arasında ticarətin stimullaşdırılmasına yönəlmişdir.
Başlama tarixi: 08.10.2019
Bitmə vaxtı: 08.10.2024
Layihə çərçivəsində regional ticarət haqqında məlumatlara çıxış əldə etmək, ticarət maneələri ilə bağlı sorğular keçirmək və ticari məlumatların toplanması və təhlilini yaxşılaşdırmaq məqsədilə təlim təklif etmək üçün onlayn portal yaradılır.
Başlama tarixi: 20.12.2018
Bitmə vaxtı: 30.06.2024
EU4Environment təşəbbüsünün məqsədi Şərq Qonşuluğu ölkələrinin ekoloji rifahını artırmaq, eyni zamanda altı tərəfdaş ölkənin daha yaşıl iqtisadi artımın imkanlarından faydalanması və təbii resursları saxlamasına kömək etməkdən ibarətdir.
Başlama tarixi: 13.09.2018
Bitmə vaxtı: 29.02.2024
Struktur İslahat Mexanizminin (Mexanizm) məqsədi Şərq Tərəfdaşlığı ölkələrində dayanıqlı və ədalətli iqtisadi inkişaf modellərinin təşkil edilməsi, nəticə etibarilə sərmayə qoyuluşlarının artırılması və vətəndaşlar üçün daha yaxşı sosial-iqtisadi şərtlər və məşğulluq perspektivlərinin təmin edilməsidir.

Start date: 21.12.2022
The regional project, commissioned by the European Commission (EC) and undertaken by the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), aims to facilitate the transition and foster sustainable and equitable economic growth models in the Eastern Partnership (EaP) countries.
Start date: 03.12.2021
End date: 03.04.2025
The AZTAF program offers various activities that match the four main focus areas of the EU-Azerbaijan Partnership Priorities: improving institutions and governance, boosting economic development and market access, enhancing connectivity and environmental efforts, and promoting mobility and interpersonal connections.
Start date: 01.09.2021
End date: 30.10.2024
The primary aim is to assist the government in diversifying and revitalizing the economy following the COVID-19 pandemic, while also fostering balanced and inclusive growth in economically viable regions.
Start date: 01.03.2021
End date: 30.11.2024
The project aims to enhance the competitiveness of Fruit and Vegetables Value Chains (F&V-VCs) in the Lankaran Astara Economic Region. The project seeks to boost the capacities of F&V-VCs operators by providing modern production, processing, logistics, and marketing services.
Start date: 01.01.2021
End date: 30.12.2024
The Mayors for Economic Growth (M4EG) initiative, a partnership between the EU and UNDP, supports mayors and their teams across the Eastern Partnership region.
Start date: 21.12.2020
End date: 31.10.2024
This project assists Eastern Partner governments in enhancing institutional frameworks, particularly for SMEs. It involves supporting the development of SME strategies, implementing monitoring systems, and fostering public-private dialogue to inform policymaking and monitor reform progress.
Start date: 13.12.2019
End date: 13.12.2024
The "EU4Business: Connecting Companies" project seeks to boost trade between EU Member States and the six Eastern Partner countries, prioritizing five sectors with high potential for SME export expansion: Organic Food, Creative Industries, Textiles, Tourism, and Wine-making.
Start date: 08.10.2019
End date: 08.10.2024
The project provides an online portal for accessing regional trade information, conduct surveys on trade barriers, and offer training to enhance the collection and analysis of trade data.
End date: 30.06.2024
The EU4Environment Action aims to bring a higher level of environmental well-being for citizens in the Eastern Neighbourhood while also helping the six partner countries to grasp opportunities of greener economic growth and preserve their natural capital.
Start date: 13.09.2018
End date: 29.02.2024
Structural Reform Facility (the Facility) aims to promote sustainable and fair economic growth models in Eastern Partnership (EaP) countries, leading to increased investments and better socio-economic conditions and job prospects for citizens.